Jak nauczyć szczeniaka czystości w domu?

jak nauczyć szczeniaka czystości

1. Załatwianie się w domu jest normalne w przypadku szczeniaka. Zwykle trwa to do ok. 6 miesiąca życia.

2. Wyprowadzaj szczeniaka często na dwór – w pierwszych dniach nawet co 2 godziny. Im częściej szczeniak będzie załatwiał się na dworze, tym szybciej nauczy się czystości w domu.

3. Nagradzaj szczeniaka za każde siusiu i kupę na dworze. Warto chwalić słowem np. “dobrze”, “super” oraz smaczakiem. To pokaże szczeniakowi, że warto załatwiać się na dworze, bo wiąże się to z miłymi rzeczami.

4. Nie karć szczeniaka za załatwienie się w domu! Szczeniak nie kontroluje jeszcze swoich potrzeb fizjologicznych. Karanie go za to może popsuć Twoją relację z psem i sprawić, że szczeniak zacznie się Ciebie bać.

5. Możesz używać mat higienicznych, jeśli mieszkasz w wieżowcu lub nie jesteś w stanie często wychodzić ze szczeniakiem na dwór. Jednak jeśli masz dostęp do ogródka, to zdecydowanie odradzam stosowanie mat. Ich używanie przedłuża proces nauki czystości.

👉  Jeśli planujesz szczeniaka i będzie to Twój pierwszy pies…
👉  Jeśli masz szczeniaka i nie do końca wiesz, czy dobrze go wychowujesz…
👉  Jeśli teorię opanowałaś/łeś perfekcyjnie, ale potrzeba Ci praktycznych ćwiczeń, aby wiedzieć, jak się zachowywać i uczyć psa w różnych sytuacjach…
to odsyłam Cię do mojego kursu „Wychowanie szczeniaka od A do Z”, w którym pokazuję wszystko na filmikach z życia wziętych. W tym kursie możesz podglądać proces wychowania mojej Scali dzień po dniu w pierwszych naszych wspólnych tygodniach.
 
Więcej informacji oraz zapisy tutaj: